A. Gülşah Onur Dizdar

Sosyal Medya Editörü

Mert Dizdar 18 Ekim 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Lisede fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başlayan Dizdar halen Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümünde öğrenim görmeye ve çalışmalarına devam etmektedir.

Deklanşöre ilk defa 2012 yılında basmış, o tarihten itibaren gerek fotoğraf gerek video alanında çalışmalarını sürdürmüştür. Çektiği fotoğraflar birçok yayında kullanılmıştır. 2018 yılında “Modern Ozanlar“ belgeselinin görüntü yönetmenliğini yapmıştır.

A.Gülşah Onur Dizdar 22 Eylül 1996  tarihinde Kadıköy’de dünyaya geldi. Baba mesleğinden ötürü Türkiye’nin farklı illerinde eğitim hayatını sürdüren Dizdar, Ankara Gazi Üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Yüksekokulu’nda Basım Yayın bölümünden mezun oldu. İş hayatına Fotoğrafçılıkla devam eden Dizdar, muhabirlik, grafikerlik ve kırtasiyecilik alanında hizmet verdi.

 

Ortaokulda kompozisyonlarındaki başarıyla devam eden  lisede  şiir yazma yarışmasında birincilik elde eden Dizdar, Edebiyat’a gönül veren arkadaşı Burak Çakır’ın kurduğu Son Ümit isimli bir fanzin ‘de gerek yazıları ve şiirleri, gerek tasarımlarıyla da yer almıştır.  Modern Ozanlar çıkışlı belgesel çekimlerinde de rol alan Dizdar, fotoğrafçılığa eşiyle açtığı stüdyoda devam etmektedir. 

küresel köy için evrensel sanat.

  • Beyaz Instagram Simge
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi